Teknoloji

Samsung, “Her zamankinden daha etkileyici” sloganıyla 2023 model televizyonlarını tanıttı

Teknolojinin lider markalarından biri olan Samsung, “Her zamankinden daha etkileyici” sloganıyla yola çıktı.  Neo, QLED 8K ve QD-OLED televizyonları tanıttı. Premium TV pazarının lideri olan Samsung’un 2023 model çalışmaları, üstün görüntü kalitesi, gelişmiş teknolojik özellikleri ve en son SmartThings güncellemeleriyle birinci sınıf bir izleme deneyimi sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye, “Her zamankinden daha etkileyici” sloganıyla yenilikçi 8K deneyimleri sunmak için tasarladığı ürün ve özelliklerini tanıttı. Neo QLED 8K ve QD-OLED modellerinin yer aldığı çalışmalar serisi, yenilikçi teknolojileri daha kolay, stressiz, sezgisel ve insan yaşamına daha entegre hale getirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. Samsung’un SmartThings hizmetiyle benimsediği “Calm Tech” (Rahat teknoloji) konsepti, kullanıcılara sorunun varlığından haberdar olmadan çözüm sunuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm iş serilerinin merkezinde kusursuz görüntü ve ses kalitesi yer alıyor. Ürün tanıtımlarının yapıldığı durumlarda; Akıllı ilişki özellikleri, sürdürülebilirlik girişimleri ve birinci sınıf görüntüleme ve oyun deneyimlerindeki en son yenilikler de sergilendi.

Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Samsung olarak, teknolojinin insanların yaşamlarını daha karmaşık hale getirmek yerine zenginleştirmesi ve güçlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. Teknolojik yeniliklerimizle lider bir markayız. Ancak tek odak noktamız teknoloji değil. Kullanıcılarımızın çalışmalarımızı keyifle ve rahatlıkla kullanabilmelerini, çalışma deneyiminin kolay, gerilimsiz ve kullanıcıların sezgileriyle uyumlu olmasını istiyoruz. Bunun için global Calm Tech yaklaşımımızı çalışmalarımızla destekliyoruz. Bu yaklaşımla, kullanıcı sorunun varlığından haberdar olmadan sorunun analizine odaklanıyoruz. Bu da bizi Akıllı Şeyler hizmetimize getiriyor. Smart Things’in anlık bağlantı, kolaylık, çoklu merkez, uyumluluk ve güvenlik özellikleri bize bunu sağlıyor. Ayrıca Samsung olarak inovasyonu sadece teknoloji geliştirme olarak değil, sürdürülebilirlik atılımı olarak da yorumluyoruz. Bizim için sürdürülebilirlik; işlerimizin başlangıç ​​noktasından kullanım süresinin sonuna kadar devam eden bir yolculuk. Bu yolculuk kaynak ve üretim seviyesi ile başlar. Ardından dağıtım, kullanım ve geri dönüşüm aşamaları ile devam eder. Sürdürülebilirlik adına yenilikçi çözümler getiriyoruz. Örneğin PET üretimi sırasında havaya salınan karbondioksiti toplayıp dönüştürüyor ve düşük karbonlu reçine elde ediyoruz. Bu reçine aynı zamanda Samsung TV’lerin arka panellerinin üretiminde de kullanılmaktadır. Kullandığımız enjeksiyon teknolojisi sayesinde reçine kalıplarının ortasına hava enjekte ediyoruz. Daha az malzeme kullanmanın bir diğer sonucu da iş yükünün azalmasıdır. Örneğin 65 inç televizyonlarımızın ağırlığını 1 kg’a indirmeyi başardık. Kutularımızı geri dönüştürerek daha az atık oluşturmaya odaklanıyoruz.

“Her zamankinden daha etkileyici” felsefesi

TV izleme deneyimini erişilebilir kılmaya da büyük önem veriyoruz. Bu yıl yeni geliştirdiğimiz Relumino Mod sayesinde az gören bireylerin TV izleme deneyimini iyileştirebiliyoruz.

Tüm bu yaklaşım, 2023 TV çalışmalarımızın ana ideolojisini oluşturan “Her zamankinden daha etkileyici” sloganına götürüyor. Çalışmalarımız, teknolojik özelliklerinin yanı sıra hayatı kolaylaştıran ve bir üst düzeye taşıyan özellikleriyle “Her zamankinden daha etkileyici”.

Mert Gürsoy, Samsung’un yenilikçi çalışma anlayışını sergilemek için dünya çapında 39 Ar-Ge merkezine ve bu alana yapılan 14,1 milyar dolarlık yatırıma dikkat çekti. Gürsoy, şöyle devam etti:

“Televizyon alanında 17 yıldır dünya TV pazarında lider durumdayız. 7 yıldır ülkemizde 1 numaralı TV markasıyız. Kullanıcılarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak özelleştirilebilir, bağlantılı ve premium bir TV deneyimi sunan yenilikler yapıyoruz.”

“TV’nin tüm segmentlerinde lideriz”

Tüm dünyada özellikle televizyon alanında tüketicilerin dikkatinin premium yani üst düzey ve yüksek teknolojiye sahip televizyonlara yöneldiğini söyleyen Mert Gürsoy, Samsung’un 2018 yılında televizyon alanındaki performansına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Türkiye: Pazar büyümesi yüzde 5 iken biz Samsung olarak yüzde 15 büyüme kaydettik. Böylece pazar payımız yüzde 29’a ulaştı. Tüm segmentlerde liderliğimizi koruyoruz: 55 inç ve üzeri ürünlerde yüzde 38, 65 inç ve üzeri ürünlerde yüzde 48, 75 inç ve üzeri ürünlerde yüzde 69 pazar payıyla lider konumdayız. Benzer bir resim, premium TV alanında kelimenin konusudur. 1.500 dolar ve üzeri TV’lerde yüzde 69, 2.500 dolar ve üzeri TV’lerde yüzde 75 pazar payıyla liderliğimizi koruyoruz. Geliştirdiğimiz yeni ürün ve teknolojilerle bu oranları artırmaya devam edeceğiz.”

“Gerçekçi bir TV deneyimi vaat ediyoruz”

Samsung Electronics Türkiye Ses ve Görüntü Sistemleri Pazarlama Müdürü Erkan YıldırımSamsung’un 2023 model televizyonları hakkında da şunları söyledi:

“Büyük ekranda üst düzey görüntü ve ses kalitesiyle izleme deneyimi yaşamak isteyenler için pek çok yenilikçi teknoloji sunan 8K TV’ler, çığır açan birçok teknolojik özelliği de beraberinde getiriyor. Samsung’un yeni Neo QLED 8K TV serisi ve son teknoloji MICRO LED’leri ile gerçeğe en yakın TV deneyimini vaat ediyoruz. Arka ışık kontrolü, kontrast seviyeleri, kalibrasyon ve derinlik geliştirme gibi birçok özellik bu vaadimizi yerine getirmemizi sağlıyor.”

Kullanıcıya özel yaşam döngüsü analitiği: SmartThings

Tüketicilerin evlerinde farklı teknoloji ekosistemlerine sahip olduğunun farkında olan Samsung, kullanıcıların favori cihazlarının birlikte çalışmasının temellerini atıyor. SmartThings’in aşağıda listelenen beş bileşeniyle, kullanıcılar kendi evlerinde iletişim cihazlarından oluşan bir ağ oluşturarak evlerini daha akıllı ve hayatlarını kolaylaştırabilir:

 

  • Anında İlişki:SmartThings, kullanıcılara tüm cihazlarını tek adımda kolayca bağlama olanağı sunar.
  • Otomatik İletişim: SmartThings; TV, akıllı telefon, klima, çamaşır kurutma makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi Samsung cihazlarını otomatik olarak bağlar.
  • Nesnelerin İnterneti Her Yerde:IoT merkezi, akıllı TV’ler gibi çeşitli Samsung yapılarına yerleştirilmiştir.

Kapsamlı Uyumluluk:SmartThings yalnızca Samsung ekosistemiyle sınırlı değildir, tüm markaların cihazlarının birlikte sorunsuz çalışmasını sağlar. Güvenlik:CC EAL 6+ sertifikalı Samsung Knox Vault donanım çipi, bağlı cihazlardaki tüm bilgileri şifreleyerek en yüksek güvenlik korumasını sağlar.

Sürdürülebilirlik ve Relumino her an

Samsung, hayatı kullanıcılar için daha kolay ve daha iyi hale getiren yenilikçi teknolojiler ve yeşil uygulamalar sağlamaya kendini adamıştır. Sürdürülebilirlik, eserin kaynağından dağıtımına, kullanımından geri dönüşümüne kadar eserin yaşam döngüsünün her aşamasında Samsung için temel bir odak noktasıdır. Samsung, gelecek nesillere daha sağlıklı bir gezegen bırakmak amacıyla sürdürülebilir eserler geliştirmek için yeni teknolojileri kullanmaya devam ediyor.

Samsung, sürdürülebilirliğe üç yenilikçi ve öncü yaklaşım benimsiyor: Karbonu geri dönüştürülmüş malzemelere dönüştürmek, daha az malzeme kullanmakVe Ürünlerin ve ambalajların ileri dönüşümünü sağlamak. Samsung’un 2023 TV’leri, monitörleri ve uzaktan kumandaları en az yüzde 50 oranında geri dönüştürülmüş reçine malzemesi kullanıyor. Ayrıca Samsung, ambalajın dışında ve içinde sürdürülebilir malzemeler kullanmak için de çalışıyor. samsung ayrıca “Yapay Zeka Destekli Enerji Modu” ile Kullanıcıların güç tüketimlerini ve kullanım alışkanlıklarını izlemelerini ve kontrol etmelerini sağlar. Yapay Zeka Tabanlı Güç Modu özelliği, ekranda izlenen içeriği bile takip ederek, izleyicinin dikkatini dağıtmadan güç tüketimini azaltır. Samsung’un üçüncü nesli ” SolarCell Uzaktan Kumanda”de   artık daha az ekipman kullanılıyor ve kumanda daha kompakt bir yapıda kullanıcılarla buluşuyor. Aynı zamanda herhangi bir lisansa sahip olmadığı gibi, Samsung’un başlattığı çevreci adıma diğer tüm markaların dahil olabilmesi sağlanmaktadır. Samsung ayrıca en son relumino modu, herkes için daha rahat, daha kapsayıcı bir izleme deneyimi sunmayı hedefliyor. Görme sorunu yaşayan kişilerin içerikleri daha kolay izlemesine yardımcı olmak için tasarlanan Relumino modu, daha önce 2023 CES İnovasyon Ödülü’ne layık görülmüştü. Samsung’u seçen kullanıcılar, temel ESG (Çevresel, Sosyal Yönetişim) değerleriyle uyumlu, sürdürülebilir ve kapsayıcı uygulamalarla en son teknolojilerin keyfini çıkarır.

Neo QLED 8K ve Samsung OLED, birinci sınıf ekranlarda daha fazla seçenek sunar

Gerçekçi görüntü kalitesinden sürükleyici ses özelliklerine kadar bir yelpazede Samsung, Neo QLED 8K ile çıtayı bir kez daha yükseltiyor. Ayrıca, Neo QLED 8K serisine 98 inçlik bir model ekleyerek gerçek bir sinema deneyimi ölçeğinde kusursuz renk üretimi ve gerçeğe yakın ayrıntılar sunar. Ayrıca, her sahneye kendinizi kaptırmanız için Dolby Atmos ve Q-Symphony 3.0 ile kusursuz ses özellikleri sunar. Yeni tanıtılan modellerden biri olan QN900C modeli, Samsung’un premium Neo QLED 8K serisinin zirvesinde yer alıyor ve premium TV kategorisinde öne çıkıyor. Auto HDR Remastering ve 8K AI yükseltme gibi çığır açan teknolojilerle QN900C, hem bölüm uzmanlarını hem de eleştirmenleri etkiliyor.

Etkinlikte Samsung, 8K Derneği gibi çeşitli iş ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışarak 8K ekosistemini genişletme çabalarından da bahsetti. Samsung artık kullanıcılara her zamankinden daha çeşitli ve özgün 8K içeriğin keyfini çıkarma fırsatı da sunuyor. Ayrıca Samsung, etkinlikte Samsung OLED TV teknolojisini “Dünyanın İlk Pantone Sertifikalı HDR OLED teknolojisi” haline getiren Neural Quantum Processor 4K’nın algısal renk eşleştirmesiyle kusursuz renk doğruluğu sunan 2023 Samsung OLED serisini de tanıttı. Samsung OLED teknolojisi, mükemmel kontrast ve renk ifadesiyle gerçek siyah renk ve şaşırtıcı derecede doğal görüntüler sunar. S95C, Samsung’un

Kendi geliştirdiği Infinite Design özelliğine sahiptir. S90C modelinin LaserSlim tasarımı ise narin metal kaplamasıyla göze hitap ediyor.

Oyun oynamayı öncelik haline getiren oyun TV’leri ve monitörleri

Neo QLED 8K’dan OLED’e birçok premium ekran, yalnızca görüntü ve fotoğraf içeriğini ultra yüksek çözünürlükte yansıtmaz. 2023 ekranları ayrıca oyun deneyimlerini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Özellikle 98 inçlik Neo QLED 8K’da, geniş ekranı ve yüksek hızlarda bile 8K çözünürlüğü destekleyen grafik kartı ile oyun deneyimi benzersiz bir sürükleyicilik vadediyor. 2023 yılında dünyanın ilk çift UHD çözünürlüklü monitörü olarak tanıtılan Odyssey Neo G9’a ek olarak, güçlü ses sistemi ve çoklu görev özelliklerine sahip 55 inçlik kavisli Odyssey Ark da tanıtıldı. Yeni 2023 Odyssey serisi, rakipsiz görüntü kalitesi ve kullanıcı deneyimi sunan 57 inç Odyssey Neo G9 ve 49 inç Odyssey OLED G9’daki 2H modelleri içeriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yayladere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bets10jojobet
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort