Sağlık

Birlik Sağlık Sen: “Sağlık Çalışanları Depremde Başka İllere Atanmalı”

Birlik Sıhhat Sen Genel Lideri Ahmet Doğruyol, deprem bölgesinde görev alan sağlık çalışanlarının çok zor kurallar altında çalıştığını, bu konuda yapılması gerekenin sarsıntı bölgelerindeki sağlık çalışanlarının yerine deprem bölgesinde görev yapan sağlık çalışanlarının alınması olabileceğini söyledi. diğer iller. Genel Lider Doğruyol, “Deprem bölgelerindeki sağlık çalışanları 7 gündür dinlenmeden, dinlenmeden, uyumadan zor şartlar ve koşullarda depremzedelere hizmet verdiklerine dair açıklamalarda bulundu. Unutulmamalıdır ki bu bölgedeki sağlık çalışanlarının her biri depremden farklı yönde etkilenmektedir. Yakınlarını da kaybettiler. Eşlerini ve arkadaşlarını kaybetti. Enkaz altında yakınları olabilir. Bu bölgede görev yapan sağlık çalışanlarımızın diğer illerde görev yapanların yerine geçmesinde büyük fayda var. Diğer illerimizde görev yapan ve deprem bölgelerinde yakınları bulunan sağlık çalışanlarımızın bölgelerine gitmeleri ve ailelerinin yanında olmaları büyük fayda sağlıyor” dedi.

“Sağlık Çalışanları Sorunlarını Anlatamıyor”

Doğruyol, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya buradan sesleniyoruz. Alınan önlemler yeterli değil. Sağlık çalışanlarımızın dertlerine birilerinin kulak vermesi gerekiyor. Sağlık çalışanları sorunlarını anlatamıyor. Bir sağlık personelinin Sağlık Bakanı’na derdini anlatmaya çalışırken dinlememesi ve Bakan’ın yanındaki bürokratların o sağlık çalışanı arkadaşını görevden almaya çalışması bizi üzdü” dedi.

“Sağlık Kurumlarımız En Güçlü İnşa Edilmesi Gereken Kurumlar Olmalıdır”

Doğruyol son olarak, “Bu deprem bize göstermiştir ki sağlık kurumlarımız en sağlam yapılması gereken yapılardır. Çünkü her türlü afette, depremde, selde, afette vatandaşlarımıza hizmet verebilmesi için sağlık kurumlarımızın güçlü ve son teknoloji ile yapılmış olması gerekmektedir. (BSHA- Bilim Sağlık Haber Ajansı)

haber-espiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu