Haber

136 FAZLA AFGAN YASA DIŞI GÖÇMEN UÇAK YOLUYLA ÜLKELERİNE GÖNDERİLİYOR

ERZURUM’da farklı tarihlerde kaçak yollardan ülkeye giriş yapan 136 Afgan göçmen uçakla ülkelerine gönderilerek sınır dışı edildi. Türkiye’den kaçak göçmenleri Afganistan’a gönderen 12. charter uçuşunun bu yıl Erzurum’dan yapıldığı bildirildi.

Düzensiz göçün önlenmesi ve kayıt dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesine yönelik çalışmalar Türkiye genelinde kesintisiz olarak devam etmektedir. Erzurum İl Göç İdaresi koordinasyonunda Afganistan’dan gelen 136 göçmen, İl Göç İdaresi ekiplerinin koordinasyonunda ve jandarma eşliğinde Erzurum Havalimanı’na getirildi. Sınır dışı işlemlerinin ardından uçağa alınan göçmenler, Afganistan Havayolları’nın tarifesiz seferiyle ülkelerine gönderildi.

İl Göç İdaresi yetkilileri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı deprem ve ardından gelen depremlerin yaşandığı ve birlikte yaraları sarmaya çalıştığı bu günlerde düzensiz göçle mücadelenin kesintisiz devam ettiğini belirtti. Türkiye’den Afganistan’a 12’nci charter uçuşunun bu yıl Erzurum’dan yapıldığını ifade eden yetkililer, dün Ağrı’dan Afganistan’a düzensiz 136 göçmenin uçakla gönderildiğini bildirdi.

cobanlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu